13 edycja Festiwalu Kalejdoskop!
PL / EN

Homogemonia & 5 dm3 & Object

Ewelina Drzał-Fiałkiewicz
„Homogemonia”

 

Białostocki Teatr Lalek, niedziela, 10 kwietnia, godz. 18:00

 

Choreografia: Ewelina Drzał-Fiałkiewicz
Czas trwania: 15 min

 

Gdy osobowość budują różne, sprzeczne ze sobą cechy, każda z nich próbuje dominować. Czy

zwierzchnictwo jednej z nich jest zawsze dobrowolne?

 

 

Ewelina Drzał-Fiałkiewicz jest tancerką, instruktorem tańca współczesnego, choreografem, a poza

tym z wykształcenia lekarzem.  Od 2006 roku jest związana z Grupą Tańca Współczesnego Politechniki  Lubelskiej, ale również współpracuje m. in. z Lubelskim Teatrem Tańca i Teatrem im. H. Ch.  Andersena. Była uczestniczką wielu krajowych i międzynarodowych projektów oraz warsztatów z dziedziny tańca współczesnego. Od wielu lat pracuje jako instruktor tańca współczesnego, modern jazz i baletu z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, podczas regularnych zajęć oraz prowadząc warsztaty w  całej Polsce. Tworzy własne spektakle i choreografie, w których używa języka Teatru Tańca. W tańcu szuka energii, fizyczności i ciągłego rozwoju.

________________________________________________________________________________

 

 

 

Anna Kamińska & Patryk Durski

"5dm3"

 

Białostocki Teatr Lalek, niedziela, 10 kwietnia godz. 18:00

 

Tancerze: Anna Kamińska, Patryk Durski
Czas trwania: 10 min

 

„5dm3 to obraz gęstej, dynamicznie konstruowanej sieci, w relacji jaka zachodzi przy spotkaniu kobiety i mężczyzny”
 

 

 

Anna Kamińska, urodzona w roku 1992, studentka piątego roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej na wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Brała udział w spektaklach dyplomowych „Working Title: EGO” w choreografii Jensa van Daele oraz „Superbohaterów 10/9” w reżyserii Błażeja Peszka. Aktualnie w ramach Projektu Beskitu występuje w spektaklu „1725 m n.p.m.”, tańczy w spektaklu „Room40” w choreografii Macieja Kuźmińskiego, współtworzyła spektakl „Samsara”, była tancerka Teatru Tańca Ego-Vu. Gościnnie wzięła udział w spektaklach Jacka Łumińskiego, Janusza Skubaczkowskiego oraz Lubelskiego Teatru Tańca.


Patryk Durski, 1991. Student V roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu krakowskiego PWST. W Zimie 2015 roku rola Luciana w spektaklu Jensa van Daele o życiu i twórczości Luciana Freuda – „About Lucian”. Spektakle dyplomowe PWST w jakich brał udział: „Working Title: EGO” (Jens van Daele), „Superbohaterów 10/9” (B. Peszek), „Ubu Król” (J. Stuhr). 2013 – 2014 – uczestnik projektu MOP we współpracy z tancerzami z Makau oraz Creative Links Ltd. 

___________________________________________________________________________

 

 

Ivgi&Greben

“Object”

 

Białostocki Teatr Lalek, niedziela, 10 kwietnia, godz. 18:00

 

Choreografia, kostiumy, światła: Ivgi&Greben
Muzyka: Serge Leonardi, Michel Korb, Ben Frost            
Czas trwania: 20 min

Object to solowy występ. Tancerka wyraża nim samotność, pożądanie oraz manipulacje; obserwujemy poszukiwania granicy pomiędzy emocjonalnymi i fizycznymi aspektami ludzkiego ciała. W tym intensywnym 20 minutowym dialogu z widownią taniec zmienia się pomiędzy współczuciem  a konfrontacją.