13 edycja Festiwalu Kalejdoskop!
PL / EN

NESTING

Krakowski Teatr Tańca

„NESTING”

 

Opera i Filharmonia Podlaska, sobota, 9 kwietnia, godz. 20:15

 

Choreografia: Idan Cohen

Czas trwania: 55 min

 

Spektakl teatru tańca, będący efektem wspólnej pracy wybitnego izraelskiego choreografa Idana Cohena z tancerzami Krakowskiego Teatru Tańca, współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie, w ramach programu „Zamówienia choreograficzne 2015”.

NESTING, nazwany od czasownika oznaczającego wicie gniazda, przeprowadzi widza przez kulturowy szlak między Polską a Izraelem, śledząc nie zawsze wyraźne więzi kulturowe między naszą przeszłością i teraźniejszością. Od dawna dyskutowane relacje polsko-żydowskie, w spektaklu zyskają nową perspektywę.

 

______________________________________________________________________________

 

Idan Cohen urodził się w 1978 roku w kibucu Mizra w Izraelu. Otrzymał stypendium, które umożliwiło mu studiowanie teatru i sztuk pięknych na „Art Colony” w izraelskim Negev. Tańczył w światowej sławy Kibbutz Contemporary Dance Company.

Idan Cohen występował na całym świecie, w spektaklach słynnych choreografów, m.in.: Rami Be’er, Inbal Pinto, Ania Brod i inni. Od 2003 roku uczy, występuje i tworzy jako artysta niezależny, nagradzany w międzynarodowych konkursach choreograficznych. Wielokrotnie nagradzany m. in. podczas międzynarodowego konkursu tańca współczesnego (Sofia, Bułgaria), w konkursie „No Ballet” w Ludwigshafen (Niemcy) czy podczas Solo Tanz Theater Festiva w Stuttgarcie (Niemcy).