13 edycja Festiwalu Kalejdoskop!
PL / EN

Taneczny Lunch w Innej Bajce

Taneczny Lunch w Innej Bajce 

 

piątek, 08.04 godz. 12:00-14:00 

sobota, 09.04 godz. 12:00-14:00 

niedziela 09.04 godz.12:00-14:00 

 

 

 

Festiwal to prawdziwe święto tańca. Podczas tegorocznej edycji Kalejdoskopy wrócimy do istoty uroczystości jako wspólnego przeżywania. Szczególnie serdecznie zapraszamy na spotkania twórców, teoretyków, pasjonatów sztuki, a także tych, którzy dopiero wkraczają w ten wyjątkowy świat współczesnego tańca. Pragniemy, żeby dla wszystkich uczestników Kalejdoskop stał się platformą wymiany wiedzy, opinii, emocji i przeżyć.

 

Współczesny taniec jest intrygującą i niejednoznaczną dziedziną sztuki. Zdarza się, że jest niełatwy do interpretacji, konfrontuje nas z prowokującymi treściami i specyficzną forma, która często rodzą pytania. Jak sobie radzi z tym widz? Czas zadać nurtujące pytania, usłyszeć odpowiedzi twórców i skonfrontować ze spojrzeniem innych. Choreografowie i tancerze będą wymieniali się swoimi poglądami, publiczność dowie się, czego pragnął artysta. W bezpośrednim kontakcie znajdziemy to, co pozwoli nam zrozumieć sztukę, przeżyć ją i rozwinąć się.

 

 


Codziennie w samo południe …

…czeka nas tegoroczna nowość, cykliczny „Taneczny lunch w Innej Bajce".  Zachęcamy do spotkań z choreografami, ludźmi tańca, którzy opowiedzą o swoich ścieżkach artystycznych, metodach pracy i postrzeganiu tańca. Zobaczycie fragmenty różnorodnych dzieł i autorskie podejście do tańca.  Dotkniemy tematów, które przyciągają uwagę środowiska najnowszego tańca. 

 


Taniec uchwycony

W niedzielne południe Inna Bajka stanie się galerią rysunku. Zaprezentujemy Wam prace stworzone w trakcie festiwalu przez studentów architektury. Wyjątkowe szkice, wykonywane w trakcie warsztatów tanecznych i innych wydarzeń festiwalowych pokażą jak taniec widzą i odwzorowują inni uczestnicy.